Bofa international LTD

BOFA Ltd byla založena v srpnu 1987 a má bezkonkurenční zkušenosti v oblasti odsávání a filtrace.
Bofa  international LTD

Produkty: Zobrazit všechny

Zařazen v kategoriích:
Čisté prostory » Odsavače zplodin (11)

Britská společnost BOFA International Ltd. je světový lídr ve výrobě a distribuci odsávacích zařízení a filtrace a je ve svém průmyslovém odvětví považována za jedničku. Zabývá se výrobou odsávacích jednotek, které jsou spolehlivé, vysoce kvalitní, nízkonákladové a plně čerpají z bezkonkurenčních, více než 25-ti letých zkušeností a odborných znalostí v laserovém, elektronickém, strojírenském, tiskařském, zubním lékařském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Společnost BOFA byla založena v roce 1987 a má bezkonkurenční znalosti v oblasti odsávání a filtrace. Základy filtračního průmyslu se dají vyhledat již v roce 1984, kdy zakladatel a předseda představenstva společnosti Dave Cornell objevil elementární švédský filtrační systém pro odsávání škodlivých výparů z montážních linek DPS. V též době byly ve Skandinávii vyhodnoceny výsledky studie sledující riziko rozvoje astmatu v důsledku vdechování škodlivých výparů při práci. Krátce nato se stává výhradním dovozcem ve Spojeném království pouze jediná osoba nabízející plně filtrační systém pro elektrotechnický průmysl.

V roce 1987 byl prodejní potenciál velmi jasný, proto byla 13. února založena firma BOFA UK Ltd. Bez žádných podpůrných předpisů a s malými znalostmi v rámci trhu společnosti chápaly přímé odsávání pouze jako nákladné zařízení bez finančního přínosu.

Navzdory počátečním potížím se však podařilo relativně brzy dosáhnout úspěchů, když došlo k první instalaci ve společnosti Rediffusion Simulation v Sussexu. Zde projevil značnou předvídavost úředník z oblasti zdraví a bezpečnosti, který  viděl nutnost filtračních zařízení v místech, kde by docházelo k méně častým absencím z důvodu nemoci a stabilnější produktivitě pracovní síly. Zprávy o vyšší efektivnosti se brzy rozšířily a zanedlouho byla provedena vůbec největší instalace odsávacích zařízení ve firmě Phillip Telecommunications (Cambridge).

 

Systém byl namontován do půdních prostor a servisoval více než 1000 operátorů pájecích linek. Instalace trvala něco málo před 6 týdnů a i přes počáteční problémy především s odporem řadových operátorů se konečný výsledek ukázal být vělkým úspěchem. Následná studie provedená zdravotním a bezpečnostním úředníkem potvrdila, že došlo k významné změně kvality ovzduší v hlavním továrním areálu. Došlo k drastickému snížení počtu pracovníků stěžujících si na bolesti hlavy a celkový pocit nemoci.

Zavedení COSHH (Control of Substances Hazard to Health) vedlo k raketovému vzestupu poptávky po odsávacích zařízeních. Frustrovaný omezením švédských jednotek a vyzbrojený nyní řadou zkušeností a znalostí se rozhodl Dave navrhnout a vyrobit vlastní odsávací a filtrační jednotky.

V roce 1994 došlo k rozhodnutí přesunout celou výrobu a uvést do provozu první továrnu ve West Moors. Následovala příprava pro akreditaci ISO9001, které bylo nakonec dosaženo v roce 1996. Jak společnost rostla, rozpoznala mezeru na trhu v odsávání laserových zplodin. V roce 1999 byly vyvinuty odsávací jednotky speciálně navržené pro laserový průmysl. Do oblasti tiskařského průmyslu se zapojila společnost BOFA v roce 2001.

V roce 2004 se stala společnost BOFA mezinárodně uznávaným výrobcem filtračních systémů a byla přejmenována na BOFA International Ltd. V roce 2006 si výroba vyžádala další přesun do stávajících prostor Balena Close v Creekmoor Industrial Estate, čitajících až 17 000 m2.

V roce 2008 došlo prostřednictví globálních smluv s významnými výrobci k rychlé expanci na trh v USA a jižní Americe.

V roce 2012 získala společnost BOFA International Ltd. prestižní Cenu královny za exportní obchod. Této ceny bylo dosaženo díky trvalému zvyšování vývozu po dobu 3 let.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech